Povídky a jiné psaní

Rubrika povídkáře

27. června 2011 v 16:38 | hakuka


Prolog:

Jméno mu dala mluvící lebka a jeho pánem je orčí mág. Diblík je hrdina bez bázně a hany. Když prchá, říká tomu taktický ústup. Když se třese, jen se snaží zachovat stálou teplotu těla. Dámy před ním prchají, draci by ho samou láskou snědli a zbytek vyškrábli párátkem. Je pravým nehrdinou mezi nehrdiny, právoplatný člen družiny individuí, o níchž lze říct jen to, že jsou vskutku podivná. Výsledek výpravy je nejistý. Pán téhle jeskyně je totiž stejně podlý a zvrácený jako jeho oběti.

Pod taktovkou lorda Thilaina, pána jeskyně. Za osud chlupatých králíčků a elfů neručíme.

Seznam kapitol:


Dodatky k příběhu:


Status: Neverending story


Prolog:

Lišky jsou od přírody samotáři, osobnosti s vyhraněným názorem. Co se ale stane, když jsou vlivem okolností donuceny žít pohromadě? Liščí kolonie v lese Ganderin je snad poslední svého druhu. Lidé je vytlačili na malý kousíček půdy a nazvali ho rezervací. Může to vůbec fungovat? Dokáží se sjednotit a postavit se za společnou věc, nebo si půjdou všichni po krku, jak káže dobrý liščí mrav?
Souboje rodů, intriky a tajná spolčení, ale také magie, přátelství a možná i láska. To je svět lesa Ganderin. Přidáte se do klanu svobodných lišek, nebo si potupně nasadíte obojek a vodítko?

Seznam kapitol:Status: nedokončená a zanedbávaná

Terrida

Název království, jedno slovo, spojnice. V téhle zemi žijí lidé, klapou stroje a zuří živly. Zahrnuje v sobě spoustu různých odstínů života. Nejde svázat jednou linkou, protože prostě žije, bublá a kvasí podle svých vlastních zákonů. Kněží řádu božské Aury tvrdí, že podléhá jakési vnitřní harmonii, vždy balancující jako plošina na špičce jehly. Že je zákonně nutné udržovat ji v rovnováze. Podle starých Romunů svázaných se zemí tlustými kořeny země bují jako keř divokého maliníku. Je důležité jí živit a brát si jen uměřeně. Je plná duchů a tajemných strážců, ale snad byste nevěřili na stašidla?


Logika absurdity - Lisette rozpracované
... další povídky v sekci Jednorázovek
 
 

Reklama