Život narovnaný do krabic

17. září 2012 v 14:43 | hakuka |  Soví světonázor
Jeden by řek, že život je trvání. Probíhá v čase, děje se a pluje. Špatně se chytá, zatraceně špatně. Tady nepomůže žádná sebejemnější síťka na motýly. Prostě vám proplouvá mezi prsty. Život je prostě mrcha nehmotná pohybující se někde na hranici abstraktna, byť se nám asi příčí si něco tak osobního vybájit. Jak je potom možné ho tak jednoduše narovnat do krabic a přikrýt víkem? Nevím a přece jsem to udělala. A nebylo to těžké. Prostě trocha mechanické práce. Maturitní šerpa vedle starého psího obojku. Počmáraný a zohýbaný lístek do Krakowa mezi pár diplomů načmáraných dětskou ručkou. Přidáte pár plyšových hraček, z nichž někteří mají ono privilegium míti jméno, a kolem naaranžujete pár křehkých keramických nesmyslů. Ne, tohle prasátko přeci nemůžu vyhodit. Vždyť jsme si ho koupila stejné s kamarádkou před dobrými sedmi lety. A potom tam ten život tak hezky stojí. Má podobu beden od banánů vyrovnaných do několika vysokých komínů a zahrnuje všechno, co vám kdy připadalo důležité. Z nehmotného hmotným snadno a rychle. Asi chápu ony staromilské babičky schovávající si každý papírek od bodbónů, který jejich vnouček upustil na zem. Jsem stejná a budu horší. Staromislká a staromódní držící se zuby nehty toho, co znám a čemu říkám souhrným názvem domov, život nebo já. Ne, sovy opravdu nerady opouštějí svá hnízda. O to hůř, když nevědí, jestli bude nějaké, které nahradí to staré. Bude? Někde mezi studentským bytem a víkendovým domovem? Dá se něčemu z toho opravdu říkat domov?
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 KadetJaina KadetJaina | 17. září 2012 v 16:41 | Reagovat

Stěhování je svině. Člověk přijde o hodně věcí a udělat si novej systém je o hubu.
Je smutný, protože za sebou necháváš kus sebe.
Všichni uklidňují, že přináší něco nového. Možná. Ale co vím já ze svých zkušeností, málokdy mi přestěhování přineslo víc pozitivního, než negativního.
Ale já věřím, že všechno se zdravím přežiješ :-D

2 hakuka hakuka | 18. září 2012 v 11:10 | Reagovat

[1]: Protože jsem od toho technicky utekla do Brna, tak nejspíš přežiju. Ty bedny tam jsou a stojí a já se asi nedostanu domů dost brzo, abych si je přetahala sama. Jen jsem ještě nevymyslela, jestli je to dobře nebo špatně. Každopádně jsem si v tu sobotu vážně myslela, že se zoufale chytím futer a budou mě odtamtud muset odtáhnout násilím. :-D
Nejpitomější na tom je, že je to vážně v blbou dobu. Vždyť jdu technicky napůl pryč. To už pak prostě nebude domov. Na víkendy těžko, od toho jsou chaty.

btw. Nechceš si udělat někdy v dohledné době výlet do Brna? Máme byt v centru a volný rozkládací gauč. :-P (Teda myslím, že je rozkládací. Zatím jsme do všech jeho funkcí nepronikli. Ale už umíme zavřít vchodové dveře!) :-D

3 Lucerna Lucerna | Web | 21. září 2012 v 23:19 | Reagovat

Ked sa clovek prestahuje, tak chvilu ma zmatek v tom co vlastne ma volat ako domov.. Poznam :-D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.