Spona do vlasů, tužka za ucho

11. března 2012 v 17:23 | hakuka |  Soví světonázor
Když si sova stáhne vlasy do spony, je to jasný signál. Potřebuje se zatraceně soustředit. Obvykle je nechává jen tak nezřízeně poletovat kolem hlavy a o směr jejich letu stejně jako o směr svých myšlenek se dvakrát nestará. Ale potom přijde jedna chvíle a začne jít do tuhého. To je okamžik pro pořádně silnou sponu. Spoutat vlasy, spoutat myšlenky. Nasměrovat je tím správným směrem a jen doufat ve zdárný výsledek. Kéž by to s myšlenkami bylo jako s vlasy. Ty už třetí den nosím stažené za uchem, ale myšlenky se ne a ne řídit jejich příkladem. Pořád poletují. Chtějí kreslit a tvořit. Přeletají od jednoho k druhému, ale k tomu správnému směru pořád jen tak chvilkově odpočují. Ošklivé to roztěkané myšlenky! Přitom už ten fakt s vlasy a tužkou za uchem by jim měl dát signál, že tady přestává legrace. Kolegové Patočka s Heideggerem se už třesou tak mohutně, až mi celý stůl začíná vibrovat. Sartre mi včera dokonce zcela záměrně a záškodnicky spadl na nohu. Až to udělá onen zmíněný Patočka, bude to bolet. To už je mi totiž pořádný vražedný nástroj. Dává slovnímu obratu "praštit věděním" úplně nový rozměr. Sovičko, sovičko... i bohémům jednou začne tikat termín. A vlasy za uchem, ty jsou signálem. Jen kdyby milá přemoudřelá sova věděla, že si zase neukousla moc velké sousto a že ty nebohé vlasy netrýzní jen pro nějaké pochybné plácání bez výsledku. K čemu je či není toužiti se stát titulovaným BlbCem?
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Dubious cat Dubious cat | Web | 11. března 2012 v 17:59 | Reagovat

Zdá se, že jsme podobně naladěné, moje myšlenky se také chovají, jako by požily velkou dávku Red Bullu.. Ale ono se to vždycky nějak udělá a přežije, všichni  budem BlbCi!:)

2 hakuka hakuka | Web | 11. března 2012 v 18:41 | Reagovat

[1]: Hodila bych to na jaro. Na to jde hodit všechno. :-D (Ne, tou bakulí to není, není a není! Bakule neexistuje! :-D )
A zástupy titulovaných blbů bloudí krajinou toužící, aby jim někdo vysvětlil, k čemu jsou sakra dobří. :-D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.