Duben 2011

Můj malý svět ve světě - Krasohlídkovské bohémské doupě

6. dubna 2011 v 19:51 | hakuka |  The Sims - herní bláznění

U Tří múz

Je to čajovna? Je to bar?? Nebo že by to byla restaurace? Každopádně je tu hezky. Jestliže hledáte místo, kde budete moct probírat nesmrtelnost chrousta až do skonání věků, pak jste tu na správném místě. Vítej, duše zbloudilá!


Sims jsou pro bárbíny, drsní muži hrají WoWko

1. dubna 2011 v 20:41 | hakuka |  Slyšela jsem, viděla jsemJste temný, mocný a extrémě vychytralý. Všechny ošklivé stvůry v celém fantazijním světě touží zaseknout vám tesáky do krku. A vy... je prásknete pořádně epickým obouručákem po hlavě. A uděláte to znovu a znovu! Muhehééé!! To by jeden nečekal, že? Tak nechte ty hloupé malé holky hrát si s jejich panenkami a vyražte do světa bojovat za vyšší dobro, ztělesněné zlo, nebo za velkou gumovou kachničku! Nebo že by ne?

Nepopírám, že většina hráček kultovní série Sims jsou opravdu hloupé holky toužící si hrát s panenkami. Jejich slečinky jsou růžové a blond a jejich chlapci pohlední a svalnatí. Co se jim skrývá pod tou dokonalou tváří složenou z jedniček a nul? Těmhle nepochybně nic, ovšem ne všechny jsou jen bezduchými pannami ztělesňujícími nenaplněné touhy jejich autorky. Jsou tu jiné, možná méně pohledné panenky, které za tím digitálním obličejíkem opravdu něco mají.

The Sims, a jeho druhé pokračování zvláště, je typický příklad projektu, který si může užít opravdu každy bez rozdílu věku, ale jen o poznání menší část lidí ho opravdu pochopí a dokáže si ho naplno užít. Je to dokonalá společenská parodie, schopná zachytit a vyhnat do extrémů každou lidskou slabůstku. Pod rouškou upravené uhlazenosti a vzorně zastřižených trávníků nám ukazuje lidskou absurditu hezky ze široka a s vlastním specifickým humorem. Můžete zde potkat nesmrtelnou madame Muchlzadkovou, jejíž staropanennská protivnost a krokodýlí kabelka zaručeně zkazí každé rande, či rádoby nebezpečného vlkodlaka, při jehož podivně polozvířecí chůzi musí každý člověk slzet smíchy. Je libo zapšklého morouse, nepoučitelného svůdníka či vypočítavou mrchu? Toužíte se v rádoby honosném upířím hávu potulovat po nocích a děsit nebohé spoluobčany svými tesáky? Zkoušeli jste se někdy vcítit do duše mimozemšťana-rozsévače na penzi? The Sims není v zásadě nic jiného než soubor lidských klišé. Jsou podávány ve zvláštním líbivém balíku jako malování pro každého. Máte barvy, plán a navíc ještě výchozí bod, další krok už je na vás.

Své rádoby poklidné sousedství má už pár let. Občas tam nějaký ten plastový občan zemře záhadnou smrtí, občas se někde objeví nějaké to nečekané dítě s pochybným původem. A občas někomu vyleze na zahrádce ze studny milá paní Muchlzadková. Všichni jsou tak šťastní a spokojení, až si z toho s úsměvem na rtech vzájemě převracejí popelnice a kradou ze zahrad trpaslíky. Mají svou historii, mají svůj osud a já budu bojovat za to, aby jim byla přiřknuta i duše. Nemůžou jí mít přeci o nic méně než děsivý ork s obouruční sekerou! Vždyť je má pod palcem cynický bůh mého formátu. Když už to vypadá, jak se jim to žije dobře, spadne jim na hlavu satelit! Ach, jak těžký mají život!