První vločka

22. listopadu 2010 v 0:22 | hakuka
Byl to první sníh. Jemné chuchvalce té třpitící se nádhery se pomalu snášely z šedé oblohy. Nespěchaly, neměly kam spěchat.
Na teplejší a sušší straně té reality tisk nos ke sklu malý chlapec. Musel se postavit na špičky aby viděl z okna ven. Pozoroval vločku jemně se snášející k zemi a přišla mu dokonalá. Zářilo v ní snad tisíc malých barevných světýlek. Čím blíž mu byla, tím krásnější mu připadala. Bylo to jako kouzlo.
"Wille, Williame, co tam tak stojíš? Tady jsou boty, támhle šála..."
Chlapcův pohled sklouzl na okamžik z okna a zahleděl se na matku. Oči se mu zasněně leskly. Matka si povzdechla.
"Zase koukáš, jako by ti uletely včely, no tak pojď sem. Babička už se na tebe moc těší..."
Chlapcův pohled znovu zalétl k oknu. Jeho vločka zmizela! Když ho maminka posatavila na lavici, viděl, jak se tisíce jí podobných rozpouští při dopadu do velké blátivé louže. Chlapec se rozplakal.

O spoustu sněhových vloček později držel muž se stejnýma ale o dost unavenějšíma očima za ruku malé děvčátko. Po silnici se řítila auta sem a tam a sníh padal tak hustě, že nebylo pomalu vidět na krok. Mračil se, měli spoždění. Na semaforu na protější straně ulice naskočila zelená. Starší Wiliam rychle vyrazil.
"Mary, no tak pojď Mary. Nenecháme přeci maminku čekat..." Děvčátko do té doby okouzleně hledící na padající vločky roztržitě zamrkalo a pohlédlo na otce a potom znovu na svoji nataženou dlaň v růžové rukavičce. Vločky se při dopadu na ní rozpustila. Děvče začalo natahovat.

Proč vločky tají, i když jsou první? Proč přijde čas, kdy děti přestanou věřit na Ježíška?

TT První vločka
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 ☆Miss.Lien★ ☆Miss.Lien★ | Web | 22. listopadu 2010 v 5:25 | Reagovat

stejně to bylo hezké když jsem věřila na Ježíška

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.