Když náš svět není ten skutečný

13. listopadu 2010 v 15:31 | hakuka |  Slyšela jsem, viděla jsem

screenshot z filmu Inception


Všimli jste si, že ve snu se vždycky ocitnete kdesi a nemáte tušení, jak jste se tam dostali? Všimli jste si, že všechny nesmysly z vašich snů vám připadají realné, dokud se neprobudíte? A kdo říká, že nemůžeme snít o tom, že sníme? Kde končí ten řetězec?? Pamatuje si snad někdo z vás, jak se ocitl na tomhle podivné místě jménem Svět?
Do filmu Inception (česky Počátek) vklouznete stejně snadno jako do snu. Nemáte ponětí kdy a jak, ale jste tam, uvnitř jakési paranormální reality. Jsme ve světě, kde průmyslová špionáž dosáhla svého vrcholu a jejím cílem je ukrást to nejcenější, co člověk má: lidskou myšlenku. Dělá to ne chvíli, kdy je lidská mysl nejzranitelnější, ve snu, kde jen tak volně proplouvá ničím a naplňuje fantazijní prostory fantazijními představami. Tam se vám může vkrást partička podezřelých individuí s Leonardem DiCapriem v čele a ukrást vám vaše nejstřeženější tajemství. Absurdní představa? Možná, ale kdo ví... Kdo nám dá záruku, že my sami nežijeme jeden velký sen? A co se asi tak stane až se probudíme? Poznáme, co bylo na tom životě tak absurdní?
Tak mě tak napadá... Včera se mi zdálo, že soutěžím ve vaření polévky spolu se spostou dětí. V té mé plavalo hromada kyselých okurek a fazolí. DiCapria jsem tam sice nikde neviděla, ale za boha si nemůžu vzpomenout, jak vypadal porotce! Tak, a myšlenka kulinářského zázraku je v háji!!
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.