Zvláštní, prostě zvláštní...

20. října 2010 v 3:37 | hakuka |  Soví světonázor

Člověk se už nějaký ten pátek považuje za bytost velmi, velmi racionální. Jistěže, děkuji za optání. Chodí si po téhle planetě, posuzuje, soudí, odsuzuje. Kdo dělá něco bez jasného účelu, je blázen. Je v zásadě jedno, jestli si pobrukuje na zastávce oblíbenou písničku, nebo má na hlavě pytel na odpadky. A přesto nebo snad právě proto mají lidé ve zvyku chovat se prostě zvláštně. Třeba moje máma se tuhle vrátila z nákupu s v pořadí nejméně desátým červeným hrnečkem od jednoho nejmenovaného výrobce kávy. Přitom jen s těmi červenými hranatými bychom mohli uvařit kafe tolika lidem, že by je ani náš celkem prostorný obývací pokoj nedokázal pojmout. A to ani nemluvím o hrníčcích se slunečnicemi, se zvířátky a s jinou havětí, kterých máme plnou skříň. Vždycky jsem svou mámu považovala za velmi obdivuhodnou a ryze pragmatickou bytost, a tak by mě opravdu zajímalo, co budeme s tím hrnečkem, u Merlinových ponožek, dělat.
Jako kuchařka jsem absolutně k nepoužití, ale i přes to jsem se celkem pobavila, když jsem si přečetla reklamu v jednom taktéž nejmenovaném dámském časopise. Ta inzerovala nabídku jakýchsi sypkých polotovarů na různé sladké pochutiny. Reklama tvrdila něco v tom smyslu, že nemít čas na náročnou přípravu dezertu není pro dnešní hospodyňku vůbec žádná ostuda a může ve chvílích časové tísně sáhnout po již zmíněných polotovarech. Moje veškerým pekařským umem téměř nepolíbené oko se však zastavilo zvlášť na jednom produktu. Jak může něco ještě víc ulehčit přípravu palačinek? Vajíčka, mléko, mouka, párkrát "kvedli, kvedli" a ten zázrak je na světě. Naproti tomu podivné sypké cosi a voda. Celková časová úspora je necelá minuta. Mínus čas a práce vynaložená na výrobu onoho praktického zázraku, čas a práce vynaložená na srovnání vzniklého finančního rozdílu... hm, hm... Nejsem ani kuchařka ani matematik, ale selský rozum mi říká, že to je všechno jen ne praktické a časově úsporné.
Pár tisíců let zkoumání tohohle světa a slovutní vědci sice posílají výletníky do vesmíru, ale nedokáží najít řešení ani základního světového problému: "Kam se, sakra, ztrácejí ponožky z našich praček?" A mě bude někdo řadit do škatulky "nepraktická a bláznivá" jen pro to, že studuju filosofii a občas si nahlas zpívám!! Zvláštní, opravdu velmi zvláštní!
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.