Příběhy z kavárny Memories

19. září 2010 v 12:56 | hakuka |  The Sims - herní bláznění
příběhy titulkaČím se tahle kavárna liší od ostatních? U malých stolečků pokrytých zářivě bílý ubrusem se lidé střídají jako na kolotoči. Přicházejí a odcházejí, usmívají se, mračí se, pláčou… Je to místo setkávání starých přátel, skrytý kout pro zamilované, místo odpočinku pro osamělé… Tahle má však ještě něco navíc. Sem se chodí vzpomínat.
Nikdo neví, koho a kdy to vlastně napadlo. Ten malý domeček v centru Krasohlídkova má v sobě kouzlo věcí dávno minulých. Není to muzeum, protože v muzeu na historii padá možná tak prach. Tady je všem na očích. Směje se na vás z každé stěny.

"Hele, to jsem já," usměje se na svojí kamarádku drobná blondýnka u stolečku v rohu a upije ze svého šálku horké čokolády.
"Nemůžu uvěřit tomu, že jsem takovou růžovou hrůzu vážně nosila,"
Její kamarádka se na ni vědoucně ušklíbne: "No, když jsi se před prvním vystoupením v tom kostýmu naparovala před zrcadlem, říkala jsi něco jiného…"
"Kecko," Obě se nahlas zasmějí.

Postarší pán sedící naproti jen nevěřícně zakroutí hlavou a dál se věnuje dennímu tisku. Bezděčně přitom mrkne okem po obrázku nad dívčinou hlavou. Malý hnědovlasý chlapeček s podobnými rysy na něm fouká bubliny.
Starý číšník se na něj chápavě usměje a položí na stůl před něj šálek kávy a čerstvou koblihu. Tenhle pán by možná mohl vyprávět, jak to chodí v Krasohlídkově.


Ten starý pán je ale starý tajnůstkář. Nikdo vlastně neví, jak se jmenuje a, kde se vzal. Zato on ví všechno o všech. Poví toho ale jen málo. Nerad mluví o smutných věcech. Obrazy v jeho kavárně nejsou nikdy smutné. Když se ho ale přímo zeptáte, odpoví vám po pravdě, co všechno se stalo.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 hakuka hakuka | 13. listopadu 2010 v 21:31 | Reagovat

pro doplnění... berte to s nadsázkou, tohle opravdu není věc na která by se vyznačovala nějakou zvláštní hlubokomyslností, od toho mám jiných literárních počinů plný ostře střežený šuplík... já u toho odpočívám, hraju si a baví mě to :-) každý potřebujeme nějak vypnout... někdo zase sleduje Ordinaci v Růžové zahradě, no :-D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.